Τετάρτη 29 Ιουλίου 2009

Φιλικό: Λιβόρνο-Άρης 1-2

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άρης στο τρίτο του φιλικό επί ιταλικού εδάφους. Οι “κιτρινόμαυροι” βρέθηκαν να χάνουν 1-0 από τη Λιβόρνο, αλλά κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν τη νίκη με 2-1 κόντρα στους νεοφώτιστους στη Serie A.

Οι Ιταλοί άνοιξαν το σκορ στο προπονητικό κέντρο του Βάλτα Όρα στο 20', με εξαιρετικό μακρινό σουτ του Ντιαμάντι. Ωστόσο, ο Νάτσο Γκαρσία απάντησε με το ίδιο νόμισμα. Στο 42ο λεπτό, ο μέσος του Άρη έπιασε ένα καταπληκτικό βολέ και έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Τη νίκη στους Θεσσαλονικείς χάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Κάμπορα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Ιομάρ Μαζίνιο δοκίμασε και πάλι πολλά πρόσωπα, μιας και χρησιμοποίησε για ακόμη μία φορά δύο διαφορετικές ενδεκάδες.

Η αρχική ενδεκάδα του Άρη: Πιαβεζάν, Φλάβιο, Κουλοχέρης, Βανγκέλι, Γιάχιτς, Νέτο, Γκαρσία, Ρόβας, Γκρασιάν, Αραβίδης, Κάμπορα
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Πέσκοβιτς, Νασούτι, Γκιάρο, Ρομπέρζ, Αράνο, Ναφτί, Πρίττας, Κάλβο, Ντέιλι, Κόκε, Αμπρέου