Τετάρτη 29 Ιουλίου 2009

Φιλικό: Πάρμα-Ηρακλής 1-2

Την πρώτη του νίκη μετά από τρεις ήττες σε φιλικά πέτυχε ο Ηρακλής, ο οποίος επικράτησε της Πάρμα με 2-1 στο αθλητικό κέντρο “Malles” της Ιταλίας. Ο Όλεγκ Προτάσοφ έμεινε πολύ ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του που θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα τέρματα, αλλά ο Μιράντε βρέθηκε σε καλή μέρα και έκανε πολλές σημαντικές επεμβάσεις.

Το σκορ για τους Θεσσαλονικείς άνοιξε στο 42ο λεπτό ο Μπόσνιακ. Ο Κροάτης βρέθηκε σε καλή θέση και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντε Λα Φιόρε ισοφάρισε για τους “τζαλομπλου”, αφού με κοντινή στο 50' κεφαλιά νίκησε τον Μπαντή. Τη νίκη στο “Γηραιό” χάρισε ο Έπσταϊν με πλασέ στο 64ο λεπτό.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μπαντής, Μάρτος (65΄ Σαρακατσάνος), Γιαννούλης (65΄ Βουτσιάς), Παπαζαχαρίας, Κατσαμπής, Ντιέ, Παπαστεριανός (65΄ Φούφουλας), Τουμά (46΄ Μιλάν), Έπσταϊν, Ντίκα (60΄ Κονέ), Μπόσνιακ (46΄ Γιάκομπ/85΄ Γιάντσης)
ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Τζενόνι, Αντονέλι, Πάτσι, Λουκαρέλι, Κόρντομπα, Κόπολα, Λουναρντίνι, Παπόνι, Λεόν, Μαντσόνι